V poslední době se objevuje nová vlna popularity světlovodů. Proč?
Mnoha lidem jednoduše došla trpělivost s horentními sumami na účtech za elektřinu.
Kromě toho stále více lidí začíná více dbát na zdravý životní styl, k němuž denní světlo nepochybně patří.
Tubusové světlovody přivádějí denní světlo ze střechy do míst, kde není možné umístit okna nebo světlíky. Uplatnění najdou téměř v každé místnosti domu i ve firmách.
Proč zvolit světlovody
U kvalitního světlovodu se dá těžko nalézt nějaká jeho nevýhoda. Snad jen vyšší pořizovací cena než u zářivky. Oproti tomu argumentů „pro“ je více než dost. Ušetřené částky za elektřinu bývají často rozhodujícím prvkem, který nejednu domácnost a společnost přesvědčí k montáži světlovodů. A není to zdaleka jediný klad. Stejně významný je vliv na životní prostředí. Výroba umělého osvětlení a jeho využití naše ovzduší „obohatí“ o tuny CO2. Proč tyto emise alespoň trochu nesnížit? Kromě zmíněných snadno měřitelných výhod světlovodů je řada dalších důvodů, které mohou významně přispět k rozhodnutí pro instalaci světlovodu. Denní světlo má pozitivní vliv na náš zdravotní stav, náladu, pracovní výkonnost. To si čím dál tím víc uvědomují i zaměstnavatelé, pro něž jsou světlovody ideálním řešením, jak změnit ponurou jeskyni v příjemné pracovní prostředí a ještě ušetřit.
Na co se zaměřit
Pokud zvážíte všechna pro a proti světlovodům a rozhodnete se do nich investovat, čeká vás další krok. Tím je volba optimálního světlovodu, který splní všechny vaše požadavky. Rozhodně se zaměřte na výrobce kvalitních světlovodů z odolných materiálů. Vyhnete se tak situaci, kdy za pár let budete bezradně sledovat prudce klesající přísun světla a chátrající materiál. Starosti s výměnou světlovodu si tak můžete oddálit až o 50 let. Se světlovody z křišťálu nebo vysoce odolného materiálu Plexiglass neuděláte chybu. V kombinaci s tubusy se zrcadlovým, odrazným povrchem vyrobeným pomocí technologie chemického napařování ve vakuu získáte světlovody, které patří k těm nejkvalitnějším na trhu. Vyšší cena se velice brzy majitelům světlovodů vrátí – spolu s denním světlem.
To je ale neobjektivní článek…
Napadlo vůbec někdy někoho z Vás, že přirozenými náklady každého výrobku je zátěž životního prostředí při jeho výrobě ???
A pak může být klidně i klasická žárovka podstatně výhodnější jak pro kapsu uživatele, tak pro životní prostředí než úsporka či světlovod ???