Máme za sebou dlouhou zimu, ale kdo nám překvapivě dál, a to už z jara, pije krev, jsou komáři. Kdo bydlí poblíž rybníků a řek, ten jejich nemilou přítomnost pocítil, kdykoliv si v posledních dnech otevřel okno nebo dveře.
V drogériích i ve specializovaných prodejnách sice můžeme zakoupit různé prostředky proti hmyzu, jenže většina z nich má do ekologicky šetrných produktů daleko. Různé spreje dovedou zničit vodní prostředí a nám samotným jejich vdechování, neudělá příliš dobře. A co je nejhorší, komáry většinou příliš neodradí, a pokud ano, tak jen na chvíli.
Používanou obranou jsou také různé lapače hmyzu, nejčastěji lampičky, ale takový prvek interiéru se zase málokomu líbí. Mrtvý hmyz se nám potom kupí všude okolo, nebo kumuluje přímo v přístroji. Ani jedna varianta není příliš pozitivní.
Logicky tak dospějeme k myšlence, že abychom nemuseli nad likvidací hmyzu přemýšlet, bude třeba zabránit mu ve vniknutí do domu či bytu přímo na vstupu. Základními vstupy jsou v tomto případě okna, protože ty máme často otevřena celý den a zvlášť v podvečer a pokud máme v místnosti rozsvíceno, komáři a jiný hmyz se stahují dovnitř.
Ideálním řešením tak pro nás budou sítě proti hmyzu. Ty nám navíc už dnes nijak nepokazí ani výhled, protože není nutné, aby byly v oknech natrvalo. Moderní varianty je možné nainstalovat jako rolovací, a to automaticky, takže pokud zrovna nevětráme, můžeme síť vytáhnout, a před větráním ji naopak zase stáhnout.
Sítě proti hmyzu pořídíme bez problémů taktéž do dveří, takže pokud rádi větráme balkónem nebo dveřmi na terasu, můžeme zabezpečit i tento vchod a s hmyzem jsme se vypořádali i bez chemie.