Během května je nejlepší doba na oživení skleníku. Přitom čas neúprosně běží. Pokud jste ještě nezačali práce na zahradě natož ve skleníku, tak si pospěšte. Máte nejvyšší čas. V těchto dnech by totiž vše ve skleníku již mělo být připraveno. Jen tak si zajistíte bohatou úrodu. Určitě na vás beztak už čekají ve skleníku sazeničky plodových zelenin, případně některých letniček, až nás na dobro opustí i noční a ranní mrazíky. A že žádný skleník nemáte, ale chtěli byste? To nevadí. V dnešním článku vám poradíme jak a co ve skleníku pěstovat.
Jak založit skleník?
Základem je si skleník zřídit. K tomuto účelu můžete využít například služeb různých hoby center. V těch se dá koupit skleník, který si po té na zahradě smontuje. Dnes už zdaleka nemusí jít přitom pouze o skleněné skleníky, ale k dostání jsou skleníky z plastu, ale také z různých folií. Když už máte skleník, tak můžete začít řešit, co a jak v něm pěstovat.
Určitě přijde vhod podpořit půdu. Zejména některé plodiny jsou náročné na obsah živin v půdě. Doporučuje se tedy půdu promíchat s kompostem a teprve poté do ní sázet. Použít lze samozřejmě i umělá hnojiva.
Již při samotném budování skleníku je vhodné myslet na způsob zavlažování. Můžete provádět zálivku sami, ručně, nebo vybudovat automatické zavlažování. Ať se rozhodnete pro jakýkoli způsob, pak pamatujte, že zalévat pouze ráno. Večerní zálivkou totiž zvyšujete riziko, že rostliny napadne choroba či škůdce.
Nyní pozor! Ve skleníku nemůžete samozřejmě pěstovat vše, co vás napadne. Rozhodně se pro pěstování ve skleníku nehodí polní odrůdy zeleniny. Výborně se však ve skleníku bude dařit rajčatům a paprikám.
J. H.